Володимир Луста про децентралізацію: “Всі повноваження повинні перейти до громади”

Вчора, 8 липня 2015 року в актовій залі Снігурівської музичної школи відбулися громадські слухання з питань реформування місцевого самоврядування та газифікації міста, в яких взяли участь голова обласної ради Володимир Луста, голова райдержадміністрації Тетяна Твардовська, заступник голови районної ради Тетяна Мезіна, перший заступник міського голови Олександр Катков, представники Офісу реформ та мешканці району і міста Снігурівка.

Голова райдержадміністрації Тетяна Твардовська роз’яснила присутнім головні засади Концепції реформування місцевого самоврядування. В своєму виступі вона навела показники структури дохідної частини зведеного бюджету, і ще раз наголосила на тому, що наш район є дотаційним. Розповіла про початковий план поділу району на громади, відповідно до якого наш район міг бути поділеним на 5 громад. Але, представляючи перспективний план представникам Офісу реформ в Миколаєві, були надані рекомендації щодо створення однієї громади на території району. Це пояснюється тим, що 5 малих громад не будуть самодостатніми.

За словами представників Офісу реформ, кінцевою метою реформування місцевого самоврядування в Україні має стати запровадження ефективної системи надання якісних і доступних публічних послуг, становлення інститутів демократії, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідних територіях, а також узгодження інтересів держави та територіальних громад.

Володимир Луста наголосив, що є багато питань і щодо податкового навантаження на місцеві бюджети, і щодо землі, і щодо управління на рівні громад освітою, медициною, культурою та іншими галузями, без яких неможлива життєдіяльність будь-якої громади, і щодо транспортного забезпечення тощо. Працювати є над чим, і працювати ретельно, об'єднавши зусилля не лише сільських голів, а й депутатів усіх рівнів. Усіх тих, у кого є бачення шляхів розв'язання існуючих проблем.

В кінцевому результаті громади матимуть можливість розпоряджатися землею та власними фінансами а також у повній мірі вирішувати свої проблеми.

- Всі повноваження повинні перейти до громади, - підкреслив Володимир Луста.

Володимир Луста зазначив, що на сьогодні розуміння необхідності змін у владі і органах місцевого самоврядування повинно бути у всіх: і у сільських голів, і у депутатів усіх рівнів. Він наголосив, що сільські голови не повинні ставати противниками цієї реформи.

Присутніх мешканців цікавило, чи не виникнуть ускладнення внаслідок укрупнення, хто зможе гарантувати успішність цієї реформи, і в чому будуть принципові відмінності громади від району взагалі.

За словами Володимира Лусти, Верховна Рада має прийняти низку відповідних законопроектів разом з новою Конституцією, якщо цього не буде зроблено - то не буде і об’єднання. І взагалі сам процес реформування буде відбуватися не відразу а поступово в рамках перехідного періоду.

Наступні питання вже стосувалися газифікації міста, яке на жаль і досі не може зрушити з мертвої точки. За словами першого заступника міського голови Олександра Каткова, укладені договори про передачу газопровідних мереж ПАТ “Миколаївоблгаз”, керівництво якого обіцяло активно розпочати роботу по подальшій газифікації міста. Але по факту ПАТ “Миколаївоблгаз” лише підключив тих абонентів, які були під’єднані до мережі. І зараз ПАТ “Миколаївоблгаз” у зв’язку з складним фінансовим становищем не в змозі навіть під’єднати до мережі тих абонентів, які вже проплатили ці послуги. Тобто, люди мають самі купувати труби, щоб мати в домівках газ.

Вислухавши заступника міського голови, Володимир Луста звернувся до керівництва міста та району з проханням скласти списки будинків та квартир, господарі яких вже заплатили але по факту не підключені до газопроводу. Він зазначив, що вирішуватиме проблему газифікації міста Снігурівка разом з губернатором.

Дата: 09.07.2015    Всі новини розділу →